Obec Kobeliarovo
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Coronavírus v rómskej osade

Coronavírus v rómskej osade
Coronavirus

Minulý týždeň bol pre nás a našu rómsku osadu dosť náročný. Vysvitlo, že viacerí obyvatelia sú tu pozitívni na Covid 19, a tak mnohí z nich museli ostať v karanténe. Nasledovali hlásenia na príslušné inštitúcie, zintenzívnila sa spolupráca s políciou a neziskovou organizáciou Assolato Rožňava, ktorá sa stala neoceniteľným pomocníkom v tejto krízovej situácii. Vďaka nej obyvatelia mali zabezpečenú základnú potravinovú pomoc, dostali dostatočné množstvo hygienických potrieb a boli znova poučení o režime a správaní sa počas karantény.

Cez celé veľkonočné sviatky bola situácia monitorovaná tak, aby v prípade nejakej nepredvídanej udalosti sa problémy mohli hneď riešiť. Asistenti z Assolato, ktorí tu pracujú práve počas epidémie koronavírusu sú pre náš obecný úrad pomocou, ktorú veľmi oceňujeme a chválime, pretože práve oni sú v teréne medzi osadníkmi, a na základe ich informácií, vieme spoločne obyvateľom pomôcť a zabezpečiť to, čo potrebujú.

Osobne ma veľmi teší, že som mala šťastie na takýchto ochotných a ústretových ľudí, s ktorými sa takto dobre spolupracuje. Myslím si, že sme si "sadli" aj po tejto ľudskej stránke, čo v dnešnej dobe nie je až také samozrejmé.

Pevne verím, že dobré vzťahy nám vydržia aj po skončení projektu.

 

 

                                                                                                                                  PaedDr. Janka Regrutová

                                                                                                                                             starostka obce